Dwa obiegi dokumentów w dwa tygodnie

Lipiec upłynął nam z projektami obiegów w Office 365. Dla jednego z klientów z sektora publicznego zrealizowaliśmy obiegi automatyzujące korespondencje przychodzącą. Proces archiwizuje wiadomości z poczty Outlook, przypisuje do listy sharepoint następnie operator przydziela zadania. Obieg wraz z koncepcją i testami powstał w parę godzin 🙂

 

Inny projekt dla branży logistycznej to podzielenie witryny sharepoint na wydziały. Obieg dokumentacji zaczyna się od dekretacji w kancelarii. Następnie w zależności od progów wartościowych dokumentów w uwzględnieniem kursów walut dany dokument przechodzi pojedynczą lub podwójną akceptację. Po pełnych akceptacjach system przekazuje dokumenty do księgowości tworząc przy tym druki PDF wymagane jako załącznik do każdej faktury.

 

Rozwiązania Office nigdy nie zastąpią dedykowanych, branżowych rozwiązań aczkolwiek dzięki Power Automate czy Power Apps możemy szybko digitalizować procesy zachowując przy tym relację kosztów wytworzenia i utrzymania oprogramowania.

Author avatar
Piotr Borowiec
© 2023, Wobee Design Lab.
Wszystkie prawa zastrzeżone.