Tkinter python – GUI okienkowe wiecznie żywe

Czym jest tkinter?

To sprytna i lekka biblioteka Pythona umożliwiająca tworzenie interfejsu graficznego.  Tkinter jest dołączony do standardowych instalacji Pythona w systemach Linux, Microsoft Windows i Mac OS X. Chętnie sięgamy po niego kiedy musimy napisać dla Klienta mikro apkę najczęściej automatyzującą konkretny proces. Klient ma móc wprowadzić dane, wywołać np akcję z przycisku.

Przykłady ostatnich zastosowań:

    1. Aplikacja która umożliwia generowanie dokumentacji seryjnej. Klient posiada różne typy formularzy, które mają być uzupełniane o dane pochodzące z plików CSV. Zadaniem aplikacji jest generowanie setek dokumentów w locie. Nazwałbym to korespondencją seryjną na sterydach 🙂
    2. Aplikacja do scalania wielu dokumentów PDF, dodawanie kodów kreskowych w stopce, numerowanie i co najważniejsze bezstratna kompresja.
    3. Parsowanie danych pochodzących z systemu ksiąg wieczystych, pobieranie danych zawartych w wpisie konkretnej księgi wieczystej i generowanie gotowych i uzupełnionych aktów notarialnych.
    4. Pobieranie danych z systemu wewnętrznego B2b. Aplikacja loguje się i według wskazanych przez użytkownika pobiera dane i zapisuje wyniki.

Jeżeli szukasz aplikacji automatyzujących powtarzające się czynności i chcesz przy tym lekki i prosty interfejs – tkiner Python jest dla Ciebie.

Author avatar
Piotr Borowiec
© 2023, Wobee Design Lab.
Wszystkie prawa zastrzeżone.